İNTERNET BANKACILIĞI İLE İLGİLİ VAKIFBANKTAN UYARI

İnternet üzerinden bankacılık işlemleri yapmadan önce aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okumanız güvenliğiniz için son derece önemlidir.
Bankamız tarafından hiçbir zaman müşterilere ait kişisel bilgiler e-posta aracılığı ile istenmemektedir. Herhangi bir şekilde ulaşan ve şifre/kullanıcı no kart numarası pin kodu ile ve kişisel bilgilerinizi girmenizi isteyen e-postalara kesinlikle cevap vermeyiniz.
E-postalar üzerinde yer alan linkleri tıklayarak Vakıfbank İnternet 7/24 şubesi'ne erişmeye çalışmayınız. Vakıfbank internet şubesi'ne erişmek için her zaman www.vakifbank.com.tr adresine girerek internet şubesi linkini tıklayınız. İnternet şubesine girişte, şifre sistem giriş kodu ve kullanıcı kodunuzu girmeden önce, doğru adreste olduğunuzu anlamak için ekranın alt kısmında yer alan ( ) imajı üzerine çift tıklayarak kontrol edebilirsiniz.
Kullanıcı bilgilerinizin gizliliği için özen gösterin, şifre, parola ve kullanıcı adınızı belirlerken kolaylıkla tahmin edilebilecek bilgilerden oluşturmayın, başkalarına söylemeyin, erişilebilecek yerlere not etmeyin.
Şifrelerinizi sık sık değiştiriniz.
İnternet bankacılığına girerken "sanal klavye"yi kullanınız.
Sadece güvenliğinden emin olduğunuz bilgisayarlardan işlem yapın. Güvenliğiniz için internet Cafelerden tanımadığınız yerlerde bulunan ve güvenliğinin sağlandığından emin olmadığınız ortak bilgisayarlar aracılığı ile işlem yapmayın. Ortak kullanıma açık bilgisayarlarda güvenlik açıkları olabilir. Güvenliğinden emin olduğunuz bir bilgisayara ulaşamıyorsanız tüm bankacılık işlemleriniz için 7 gün, 24 saat hizmet veren 444 0 724 çağrı merkezimizden yaptırabilirsiniz.
Vakıfbank 7/24 şubesi ekranınız açık iken yerinizden uzun süreli ayrılmalıyınız.
Vakıfbank internet 7/24 şubesi'nde yaptığınız işlemler bittikten sonra ekranınızı "Çıkış" tuşunu tıklayarak kapatınız.
Kamuya açık yerlerdeki bilgisayarları veya güvenilir olduğundan emin olmadığınız bilgisayarları kullanarak Vakıfbank internet 7/24 şubesine bağlanmayınız.
Bilgisayarınızda mutlaka Anti-Virus yazılımı kullanınız ve bunun güncelliğini takip ediniz.
Tarayıcı versiyonu olarak en güncel sürümü kullanmalısınız. İşletim sistemi ve tarayıcınıza ait güncellemeleri takip ediniz.
Web tarayıcınızı güncel tutun.
Bilgisayarınızı korumak için yazılım üretici firmalar tarafından yayınlanan güncellemeleri takip edin ve güncelleyin
Lisansız yazılım kullanmayın. Lisanssız kullandığınız yazılımlarda güvenlik açıkları olabilir. Korsan yazılım kullanımı ile ilgili daha fazla bilgi almak için www.bsa.org.tr. Adresini ziyaret edebilirsiniz.
Anti-virüs yazılımı kullanın. Anti-virüs yazılımları bilgisayarınızı zararlı virüs, parazit ve diğer tehlikelere karşı korumak için bir anti-virüs yazılımı kullanın ve yazılımınızı güncel tutun.
Her türlü soru ve sorunlarınız için 444 0 724 Çağrı merkezini arayarak yardım isteyiniz.