SGK SÖZLEŞME FESHİ SÜRECİ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Değerli Meslektaşlar,

Sosyal Güvenlik Kurumu, 16 Aralık 2009 tarihinde Türk Eczacıları Birliği ile imzalamış olduğu protokolü tek taraflı olarak fesh ettiğini bildirmişti. Bu tarihten sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ya da Sosyal Güvenlik Kurumu ile 11.01.2010 tarihine kadar herhangi bir resmi görüşme yapılmamıştır.

Dün (11.01.2010) itibarı ile, Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı ile bir görüşme yapmış ancak bu görüşmede herhangi bir ilerleme kaydedilememiştir. Dün yapılan görüşmenin ayrıntıları ayrıca Türk Eczacıları Birliği tarafından tüm meslektaşlarımıza duyurulacaktır.

Herhangi bir gelişme olmadığı takdirde 16 Ocak 2010 tarihi itibarı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli eczaneler sözleşmesiz hale gelecektir. Her türlü olasılığa karşı hazırlıklı olmak için;

·         Öncelikle SGK Provizyon Sistemi açık olsa dahi, meslektaşlarımızın e-sözleşme gibi herhangi bir talebi karşılamamaları ve kesinlikle reçete girişi yapmamaları gerekmektedir. 15 Ocak Cuma (gece yarısından sonra), 16 Ocak Cumartesi, 17 Ocak Pazar günü nöbetçi olan meslektaşlarımızın ve 18 Ocak’tan itibaren tüm meslektaşlarımızın, faturalı yaşama geçilmesinden dolayı hastalara fatura karşılığı ilaç verileceğinden, fatura ciltlerini/sürekli formlarını gözden geçirmeleri,

·         Meslektaşlarımızın Adana Eczacı Odası’nın ve Türk Eczacıları Birliği web sitesini dikkatle takip etmeleri,

·         Acil duyuru, toplantı ve bilgilendirmeler için SMS ile cep telefonlarına mesaj atılabileceği hususları önemle duyurulur.

Konu ile ilgili olarak 14 Ocak Perşembe günü yapılacak olan TEB Başkanlar Danışma Kurulu Toplantısı sonrasında alınacak kararlar, meslektaşlarımıza ivedilikle duyuru ya da toplantılarla aktarılacaktır.