28.02.2011 PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN İTS’YE YAPILACAK SATIŞ BİLDİRİMLERİNDE ECZANELERİN GLN BİLGİSİNİN DOĞRULUĞUNUN DA KONTROL EDILECEK OLMASI HAKKINDA

 

Değerli meslektaşlarımız,

TEB web sitesinde yayımlanan yazı ile;

Bilindiği gibi, reçete karşılanması sırasında İlaç Takip Sistemine yapılan satış bildirimleri, MEDULA Eczane Provizyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir.

İTS’ye yapılan satış bildirimi ve karekod sonlandırma işlemleri sırasında, bugüne kadar eczanelerin GLN numarasının doğruluk kontrolü yapılmamakta iken, bazı eczanelerin MEDULA Eczane Provizyon Sisteminde kayıtlı olan GLN numaralarının hatalı olması nedeniyle uygulamada bazı sıkıntılar yaşandığı tespit edilmiştir.

Bu nedenle, 28.02.2011 Pazartesi gününden itibaren, İlaç Takip Sistemine yapılacak satış bildirimi sırasında, GLN DOĞRULUK KONTROLÜ YAPILMASI uygulamasına geçilecektir.

Meslektaşlarımızın, reçete kayıt ve karekod sonlandırma işlemlerinde herhangi bir sorunla karşılaşmamak için, MEDULA Eczane Provizyon Sistemine tanımladıkları GLN bilgisini kontrol etmeleri ve hatalı kaydedilmiş ise düzeltmeleri gerekmektedir.  

Tüm meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.

MEDULA Eczane Provizyon Sisteminde anasayfada "Kullanıcı İşlemleri" bölümü altında yer alan "Bilgi Güncelle" sayfasında, GLN bilginizin doğruluğunu kontrol edebilir ve hatalı kayıt edilmiş ise düzeltebilirsiniz.

Eczanelerin GLN bilgilerine, http://its.saglik.gov.tr/ITSListeler/EczaneListe.jsp adresinde il ve ilçe seçilerek ulaşılabilmektedir.