Geçici Koruma Reçetelerinde Kırmızı Kutu Değişikliği

Değerli Meslektaşlarımız,

Bilindiği üzere Göç İdaresi İl Müdürlükleri ile sözleşmeli eczanelerimizce karşılanan geçici koruma kapsamındaki yabancılara ait fatura ve eki belgeler incelenmek üzere Mamak Caddesi No: 181/A (Mamak Belediyesi yanı) Mamak/Ankara adresinde bulunan Ertuğrul Gazi Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezine teslim edilmektedir.

Türk Eczacıları Birliğinden Odamıza gelen yazıya istinaden Geçici Koruma Kanunu Kapsamında kesilen fatura ve eki belgelerin Ertuğrul Gazi SSGM’ye teslim edilirken kullanılan kırmızı kutuların reçete tesliminin daha sağlıklı ve etkin bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla kırmızı reçete kutuları değiştirilmiş olup, ekte yeni teslim dosyası örneği bulunmaktadır. Yeni reçete teslim dosyasını KDV dahil 12,50 TL’ye Odamızdan temin edilebilmektedir. Eylül ayı fatura teslimi tarihinden itibaren teslim edilecek faturalar yeni dosya ile kuruma gönderilmesi gerekmektedir.

Eczanelerde kalan Eski kırmızı kutular Adana Eczacı Odası İktisadi İşletmesine kutu başına 11,86 + 2,14 (KDV %18) = 14,00 TL’den iade faturası kesilip, 21.09.2022 Çarşamba günü mesai bitimine kadar Odamıza teslim edilmesi gerekmektedir.  Bu tarihten itibaren kutular firmaya iade olacağından dolayı sonrasında iade kabul edilmeyecektir.

 

Fatura başlığı;

Adana Eczacı Odası İktisadi İşletmesi

Reşatbey Mah. Adalet Cad. No:24/C Seyhan/adana

Vergi Dairesi: Ziyapaşa

Vergi No: 007 060 2199