SOSYAL MEDYA HESAPLARININ KAPATILMASI HAKKINDA

Değerli Meslektaşlarımız,

5 Ocak 2018 tarihinde yapmış olduğumuz “ Eczane Adına Açılan Sosyal Medya Hesapları Hakkında” başlıklı duyurumuzda; meslektaşlarımızın eczaneleri adına açılmış sosyal medya hesaplarını kapatmaları, kendi isimlerine açılan sosyal medya hesaplarından ise ürün tanıtımı, cilt analizi, indirim günleri gibi haksız rekabete yol açan reklam niteliği taşıyan paylaşım yapmamaları aksi takdirde mevzuat hükümleri gereği işlem yapılacağı bildirilmişti. Ayrıca konu ile ilgili Türk Eczacıları Birliği’nin duyurusu da yayınlanmıştı.

Konu ile ilgili Yönetim Kurulumuz meslektaşlarımızın kişisel ve eczane adına açılan sosyal medya hesaplarını incelemiş ve bu inceleme sonunda meslektaşlarımızın eczaneleri adına açılan sosyal medya hesaplarını kapatmaları, kendi isimlerine olan sosyal medya hesaplarından paylaşımları kaldırmaları gerektiği iletilmiştir.

Önümüzdeki süreçte de bu kontroller devam edecek olup meslektaşlarımızın mevzuat gereği haksız rekabete neden olan paylaşımlarda bulunmamaları, eczaneleri adına sosyal medya hesabı açmamaları gerekmektedir.

Meslektaşlarımıza önemle duyurulur.