HALKBANK PROTOKOLÜ HAKKINDA

Türk Eczacıları Birliği ile Türkiye Halk Bankası A.Ş. arasında imzalanan protokol ile meslektaşlarımıza çeşitli avantajların bulunduğu Eczacı Destek Paketi ve Eczacı Paraf KOBİ’nin meslektaşlarımıza sağlayacağı avantajlar aşağıda belirtilmiş olup üyelerimiz adına düzenlenen kartlar da Halk Bank şubelerine gönderilecektir. 

Adınıza düzenlenen kartlarla ilgili Halk Bank şubelerinden meslektaşlarımızla irtibat kurulacaktır.

Eczacı Paraf KOBİ’nin Özellikleri ve Sağladığı Avantajlar;

Eczacı Paraf KOBİ ile çek ve senet işlemleri yerine geçecek özellikte tüm harcamaların tek bir kart üzerinden yapılabilmesi sağlanacaktır.

Üyelerimizin bayi limiti içerisinde serbest olarak vade belirleyebilmesi sağlanacaktır.

Üyeler “Nefes Kampanyası” kapsamında kart limitleri çerçevesinde, senede 1 kereye mahsus yapacakları ilaç alımlarında herhangi bir işletim ücreti, vade farkı ya da komisyon talep edilmeden 3 ay öteleme yapabilecektir. Kampanya kapsamında peşin iskonto avantajlarından yararlanarak 3 ay sonra herhangi bir komisyon ücreti olmadan ödemelerini gerçekleştirebileceklerdir.

Kampanyalı dönemler haricinde, Eczacı Paraf KOBİ ile KOBİ/ESNAF POS’lardan gerçekleşecek peşin ilaç alımlarında 3 ay öteleme ya da eşit taksit/vadeli seçenekleriyle, Türk Eczacıları Birliği ile Banka arasında belirlenen piyasa koşullarına göre avantajlı komisyon oranından ürün alımlarını gerçekleştirilebilecektir.

Senede 1 kereye mahsus anlaşmalı ecza depolarında yapılacak ilaç dışı ürün alımlarında yasanın izin verdiği taksit sınırları içerisinde +1 taksit avantajı sağlanacaktır.

Eczacı Paraf KOBİ ile yapılan tüm harcamalarda işyeri katkısı oranında Paraf Para kazanılacaktır.

Üyelerimizin Eczacı Paraf KOBİ ile yapabilecekleri diğer alışverişlerde birçok alanda indirim ve özel ayrıcalıklardan yararlanabileceklerdir. Bu harcamalar, normal kredi kartlarında olduğu gibi dönem sonu ekstre ile bildirilecektir.

Eczacı Destek Paketi;

Eczacı destek paketi ile eczacılara azami 500.000 TL’ ye kadar kredi imkânı;

Eczacı Paraf KOBİ; Çek ve senet işlemleri yerine geçecek özellikte tüm harcamaların tek bir kart üzerinden yapılabilmesine olanak sağlayan, azami 300 bin TL limitli Eczacı Paraf KOBİ imzaları karşılığında Eczacıların kullanımına sunulabilecektir.

Aylık Eşit Taksitli Kredi; Eczacılara, imzaları karşılığında 60 bin TL kadar, azami 36 ay vadeli ve 6 ay ödemesiz dönemli kredi kullanma imkânı sunulacaktır. 60 bin TL’yi aşan talepler ise, Eczacı Destek Paketi üst limiti kapsamında Banka mevzuatı çerçevesinde değerlendirilecektir.

Sunulacak diğer avantajlar;

Kullandırılacak Nakit Kredilerin komisyon oranında 50 baz puan indirim yapılacaktır.

Paket kapsamında, Eczacıların EFT/Havale ve para yatırma işlemlerinden ücret alınmayacaktır (Yatırım hesapları hariç).

Eczacı Paraf KOBİ için kart ücreti alınmayacaktır.

Eczacı Destek Paketinden yararlanan üyelerimizin Bankanın bazı ürünlerini de tanımlatmaları gerekmektedir.

Meslektaşlarımıza önemle duyurulur.